середа, 31 липня 2013 р.

У ЦИХ «ХЛОП’ЯТ» КИШЕНІ АЖ ДО П’ЯТ



У ЦИХ «ХЛОП’ЯТ» КИШЕНІ АЖ ДО П’ЯТ

Людиноненависницька орда
Із Януковичем прийшла, щоб красти.
Грабують Україну «без стида»,
А нам би з голоду на світі не пропасти.

Не вірте їм. Вони вам не дадуть,
Їм мало все. Вони нам серце крають.
Вони в офшори крадене кладуть,
А нас вони і за людей не мають.

У Тулуба кишені аж до п’ят.
У Януковича мільярдів ніде класти.
Чи совість є у спритних цих «хлоп’ят»,
Які прийшли, щоб грабувать і красти?

Вони ту совість пропили давно,
Вони нас за рабів одвічних мають,
На повідку злодійств своїх тримають,
Хто писне проти – втопчуть у лайно.

Борітесь проти них! Борітесь кожну мить!
Можливо совісні колись прийдуть до влади,
І з нашої землі пощезнуть підлі гади,
І зможемо щасливо вік прожить.
Володимир Гончаренко

МАНІФЕСТ ЩАСЛИВОГО УКРАЇНЦЯ




                                                Володимир Гончаренко
МАНІФЕСТ
ЩАСЛИВОГО УКРАЇНЦЯ


Руйнуючи Радянський Союз,  політичні аферисти, шахраї і авантюристи від політики,  переконували українців, що придбавши незалежність і суверенітет, громадяни України  стануть ледве не найщасливішими людьми в світі.
Однак, обманним шляхом прийшовши до влади, вони з кожним роком покращують свій добробут, наживаючи мільйонні та мільярдні статки на пограбуванні українського народу.
 Обкрадаючи Україну, безсовісні президенти, депутати, чиновники різних рівнів, зневажють Конституцію, закони України і простих її громадян. Роблячи величезні „відкати” з бюджету на свої зарплати, на  розкішне життя, на шикарні кабінети, на машини і дачі собі і своїм друзям – поплічникам з політичних і фінансових афер, вони втрачають совість,  Бога в душі, стають негідниками і зневажають та  спотворюють життя всіх громадян країни.
І тільки напередодні чергових виборів вони згадують про той народ, який можна буде  продовжувати нещадно експлуатувати і обкрадати.
А для цього необхідні наступні кроки.
1. Народ повинен змусити будь-яку, обрану ним владу, виконувати закони і берегти їх як зіницю ока. А для цього потрібна держава, яка б контролювала всю систему влади.
2. Той, хто порушує закони, має нести найсуворіше покарання. Бо він порушує честь держави, честь народу, руйнує нормальне людську життя.
3. Україна повинна стати по-справжньому правовою і демократичною державою, що гарантує чесним громадянам права і свободи, які дозволяли б людям  жити щасливо і заможно.
4. Влада повинна виробити такі закони, за яких кожен чесний громадянин має бути забезпечений роботою і такою зарплатою, яка б гарантувала людині достойне життя.
5. В Україні не повинно бути бідних. Хто не хоче жити за Божими законами і чесно ділитися з народом, той повинен бути жорстоко покараний.
6. Правоохоронні органи повинні стати зразком чесності і справедливості, і переслідувати негідників за найменші злочини, які травмують психіку людини і  порушують традиційні норми моралі.
7. Турбота про здоров'я і високий рівень життя кожного українця, його соціальну захищеність - повинна бути на вершині всіх пріоритетів нашої держави.
8. Пенсіонер повинен мати гідне і повноцінне життя, забезпечену старість.
9. Влада повинна забезпечити такий рівень економіки, щоб народ жив у достатку.
10. Велику увагу приділяти підготовці кадрів. Забезпечивши країну висококваліфікованими кадрами, ми забезпечимо високий статус держави в світі.
11. Високий духовний рівень людини, її гармонійний розвиток повинні забезпечити культурні і мистецькі заклади.
12. Якщо корупція не буде зведена до нуля, то вона знищить країну і народ.
13. Українська земля - ​​надбання всього українського народу, найцінніше його багатство і ніколи не повинна стати розмінною монетою в руках шахраїв і аферистів.
14. Народ повинен здійснювати контроль над владою з низу до верху.
                                                                                                                                                  Володимир Гончаренко 
31 липня 2013 року,
М. Черкаси

понеділок, 29 липня 2013 р.

Нова книга Володимира Гончаренка

НОВА КНИГА ВОЛОДИМИРА ГОНЧАРЕНКА




ВОЛОДИМИР ГОНЧАРЕНКО

„КРАЄЗНАВЧА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ЧЕРКАЩИНИ”
Черкаси. Видавництво „Інлес”. –2013.  – 800 с.
ISBN  966 – 7245 – 12 – 8

Комп’ютерний набір   В. А. Гончаренка

„КРАЄЗНАВЧА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ЧЕРКАЩИНИ” – це науково–практичний посібник для краєзнавців, вчителів історії та географії, студентів вищих учбових закладів, науковців, широкого загалу тих, хто прагне краще пізнати Шевченків край, свою найближчу  серцю батьківщину, той населений пункт, в якому народився, пройшли найкращі роки життя. Книга написана в популярній формі.
Протягом  50 років автор об’їздив і обходив багато населених пунктів Черкащини, відвідав майже всі куточки рідного краю,  краплинами збирав фольклор, а заодно і відомості про походження назв населених пунктів Шевченкового краю. Багато працював у книгозбірнях та архівах. В ході цих досліджень зібрано багатющі скарби фольклорних, топонімічних та етнографічних матеріалів. В цій книзі вміщено лише невелика часточка тих духовних багатств людності нашого краю, які зафіксував автор під час своїх дослідницьких подорожей. Хто хоче бути духовно багатим, активно підключайтеся до досліджень своєї рідної і такої дорогої серцю маленької батьківщини – свого села, міста, району чи в цілому області. Пишіть нам і ми  радо будемо опрацьовувати ваші матерали і при першій можливості публікуватимемо, зберігаючи ваші прізвища і в такий спосіб передаватимемо ці духовні надбання народові України.
„КРАЄЗНАВЧА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ЧЕРКАЩИНИ” – це перше в Україні видання, яке досить широко, і на сьогоднішній день найповніше висвітлює походження назв осад Черкаської області. Книга зорієнтована на збереження духовних цінностей українського народу в контексті світової культурної спадщини, на примноження духовних надбань жителів Черкащини.
Автор переконаний, що ця багаторічна праця не залишить нікого байдужим, бо вона є тим орієнтиром, який відкриває шляхи до пізнання історії народу, його глибинних витоків, його вічного життя на цій землі.
Рецензенти: Н. М. Остапенко – доктор педагогічних наук Черкаського держуніверситету, І.В. Звірковський – кандидат  історичних наук Черкаського національного університету, Г.І. Березняк – історик, заступник директора  обласного краєзнавчого музею.

Книга виходить в авторській редакції.

 Передрук книги або її частин без дозволу автора  забороняється

ISBN  966 – 7245 – 12 – 8

.
© В. А. Гончаренко, 2013
© Видавництво, „ІНЛЕС”, 2013



ицтво, „ІНЛЕС”, 2013

ПРО СЕБЕ

ПРО СЕБЕ
Народився 3 липня 1938 року в с. Кримки Шполянського району Черкаської області. Нинішнього літа виповнилося  – 75 років від дня народження і 55 років  з часу творчої діяльності.  Мене знають як письменника, поета, фольклориста, краєзнавця, журналіста.
Я – автор книг «На батьківщині Т.Г. Шевченка» (1984), «Сповнений любові та добра» (1990), «Я хочу пити сонячні настої» (1990), «Анекдот – наш анекдот» (1990), «Амінь» (1991), «Акорди серця» (1995), «Поема мого народу» (1996), „Словник прислів’їв та приказок про Т.Г. Шевченка” (1997), „Словник прислів’їв та приказок Шевченкового краю” (1998), „Черкащина в легендах та переказах” (2006), „Золота книга топонімів Черкащини” (2007); „Енциклопедія українських загадок” (2007), „Загадки Шевченкового краю” (2008), „Мудрі думки переживуть віки” (понад 12 тисяч 700 власних афоризмів), „Священні заповіді українців” (2010), „Великий словник прислів’їв та приказок Шевченкового краю в 10-ти томах” (2011), „Магія української приказки” (2011), „Календар православних свят” (2012), „Казки року”, „Словник прислів’їв та приказок про Т.Г. Шевченка”, „Авторські афоризми в 7-ми томах”, „Рубаї сонячні мої” (понад 1500 зразків цього жанру), „Народні прикмети погоди”, „Т.Г. Шевченко – духовний геній України”,  „Легенди, перекази, бувальщини про Т.Г. Шевченка”, «Кладу свої думи, Тарасе, до ніг твого вічного генія» (власні думки, висловлювання про Т.Г. Шевченка), «Легенди та перекази Шевченкового краю», «Народний календар Шевченкового краю», «Казки Шевченкового краю», «Загадки Черкащини», «Пісні рідної матері», «Словник топонімів Черкащини», «Золоті краплини у вільні години», «Волошковий вечір» (поезія).
Мною написані наукові розвідки: студентська наукова робота „Неозначено-особові речення у поезії Т.Г. Шевчека” (1964), «Із фольклорної скарбниці Черкащини» (1982), «Вогненне слово ворога рази» (1983), „Легенди Холодного Яру” (1983), „Із фольклорної скарбниці Шевченкового краю” (1984), „Записи прислів’їв та приказок на Черкащині” (жур. „Народна творчість та етнографія”, №3, (1984), „Літературно-меморіальна екскурсія Василь Симоненко” (1989), „Скарби фольклориста” (1984), „Із фольклорної криниці Шевченкового краю” (1984).
Сотні прислів’їв та приказок із моїх зібрань ввійшли до наукового видання „Прислів’я та приказки” (Серія „Українська народна творчість”, 1 книга, 1989 р.; 2 книга, 1990 р.), К.: „Наукова думка”.
Співавтор книги-меморіалу „Вінок безсмертя” (1987).
Упорядник першого  найповнішого в Україні видання поетичної спадщини Василя Симоненка „Ти знаєш, що ти – людина”, яка вийшла у видавництві „Наукова думка”, Київ, 2001, перевидана 2005 року.
Перший редактор журналу „Краєзнавець Черкащини”, №1, 1990; №2, 1991; №3, 1992.
Видавець плакатів „Народ мій є! Народ мій завжди буде!”, „Живу не лише за себе” – присвячені творчості В. Симоненка.
У періодичній пресі опублікував багато статей, нарисів, заміток на краєзнавчу тематику, з фольклору та етнографії.
Був організатором і керівником фольклорно-етнографічних експедицій „Холодний Яр”, ”Корсунь”, „На батьківщині Т.Г. Шевченка”, ”Черкаси – слави нашої окраса”, ”Чигирин – цитадель історичних подій”, ”Кам’янщина – стежками декабристського руху”, „Шляхами Максима Залізняка та Івана Гонти”, „Лебедин – край пісень і легенд”, „Дзвінка криниця Кобзаря в Лисянці”, „Там у Смілі біля річки Сріблянки”, „На батьківщині І.Нечуя-Левицького”, „Зійдемо, друзі, на Тарасову гору”.
У 1992 році організував видавництво „Інлес” та газету „Сьогодення”.
Член Національної Спілки журналістів України з 1975 року.



ДУМКИ ПРО ТОПОНІМІЮ

ПРО ТОПОНІМІЮ 
ІЗ КНИГИ МУДРІ ДУМКИ ПЕРЕЖИВУТЬ ВІКИ




Створюючи духовні та матеріальні цінності, народ свято береже їх, передаючи із роду в рід, від одного покління до іншого всю красу свого існування, всю геніальність своєї поетичної творчості, всю багатогранність своїх діянь і невичерпне багатство свого побуту.

З молоком матері кожен з нас засвоює пристрасну любов до рідного краю, до рідної природи, в лоні якої ми виростаємо і разом з нами виростає велика і незборима любов до Батьківщини.

І чи не найгеніальнішим  символом нашого буття поруч із словом „мати” стоїть назва рідного села чи міста, в якому ми народилися і відчули справжню силу рідної землі. Бо вони є не тільки колискою твого роду, а одним із найглибинніших початків нашого існування, джерелом і філософією життя цілих поколінь.

Володимир Гончаренко


пʼятниця, 26 липня 2013 р.

Володимир Гончаренко "Цікава топонімія Черкащини"



       Володимир Гончаренко

ЦІКАВА
ТОПОНІМІЯ
ЧЕРКАЩИНИ





 
                                                      Черкаси Видавництво„Інлес”2013



                                        Гончаренко Володимир Андрійович
                                        „Цікава топонімія Черкащини”

Понад 50 років В. Гончаренко збирає фольклор Черкащини, а принагідно і всю багатющу духовну спадщину черкаського регіону. Як сказав про Володимира Гончаренка доктор філологічних наук, професор Київського лінгвістичного університету М.М. Кочерган „Його творчі напрацювання – це ціла епоха”. А київський журналіст Віктор Задворнов у статті „Мудрість народна – в „Поемі мого народу” пише: „Саме епітет „золоті”, як ніякий інший, відповідає вартісному еквіваленту праці Володимира Гончаренка”.
Сподіваємося, що його книга „Цікава топонімія Черкащини” знайде належний відгук у серцях шанувальників історичного коріння наших співвітчизників.

Книга виходить в авторській редакції.



© Видавництво „Інлес”, 2013
© В. А. Гончаренко, 2013

середа, 24 липня 2013 р.

Нова книга топонімів




                                                   Володимир Гончаренко







КРАЄЗНАВЧА
ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
ЧЕРКАЩИНИ






Черкаси
Видавництво
„Інлес”
2013

понеділок, 22 липня 2013 р.

Борітеся, поборете

Борітеся, поборете!

Бандити сильні. Їх мета одна:
Вони радіють, як народ кона.
Вони готові шкіру здерти з брата.
Їх друг і сват - пекельний сатана. 

Вони вас куплять за ковток вина.
Вони з вас вижмуть соки всі до дна.
Вони давно не мають в серці Бога - 
Їх Бог у пеклі вже давно кона.

Бандити сильні, як народ лайно.
Йому не треба Бога - лиш вино.
Йому у смітнику свинею вічно риться, 
І у хліві по-свинськи бадьориться.

До неба, хлопці, сонячні серця,
Згадайте правду Вічного Отця.
Христа згадайте, що віддав життя,
Аби жили народи допуття.

Та ви не хочете вилазити з багна,
І щиру правду випити сповна.
Ви боїтеся нори покидать
Й за правду разом у ряди ставать!

Вкраїна вмерла, чи іще кона?
Та ви по склянці випийте вина.
За те, щоб швидше нас кати скарали,
В свої гареми дочок щоб забрали.

 У них свої Боги, шути і гноми,
Вони надійно бережуть хороми.
А ви надійтесь багачами стати,
Щоб Україну-неньку доконати. 

Вперед, брати, нас кличе мудрий Бог,
Не піддавайтесь на вино і гроші.
Ви людям будете завжди тоді хороші,
Як з поля вирвете страшний чортополох!  

                                    Володимир Гончаренко
 


Володимир Гончаренко СЛОВО ДО НАРОДУ

Володимир Гончаренко

СЛОВО ДО НАРОДУ

Так і проспить народ своє життя,

Негідників приводячи до влади.

А скільки крові вип’ють підлі гади,

Перекриваючи нам шлях у майбуття.



Нам демократію, як фішку подали,

Самі купаються у розкоші, як в маслі.

Та як нам оживити думи згаслі,

Щоб до кінця наш край не пропили?



Єднайтеся, борітеся, любіть

Себе і свій народ. І майте гідність,

Не піддавайтеся ніяк на їхню підлість,

Від влади геть негідників женіть.



Судіть судом жорстоким, як метал,

Розпечений у наших душ горнилі.

До чесних будьте добрі, щирі, милі.

Нещадними – до  шахраїв  навал.



За правду не жалій віддать  життя,

Люби людей без міри і без тями.

Женіть катів-недолюдків до ями,

І в боротьбі не майте каяття.



Володимир Гончаренко



неділя, 21 липня 2013 р.

Володимир Гончаренко НЕМОЖЛИВО ЖИТИ ЩАСЛИВО У БАНДИТСЬКІЙ ДЕРЖАВІ


 Володимир Гончаренко
НЕМОЖЛИВО ЖИТИ ЩАСЛИВО У БАНДИТСЬКІЙ ДЕРЖАВІ 

У свій час народ України повірив політичним аферистам, шахраям і авантюристам від політики, які переконували, що придбавши незалежність і суверенітет, громадяни України почнуть жити щасливо і стануть ледве не найбагатшими людьми в світі.. Однак, обманним шляхом прийшовши до влади, вони з кожним роком покращують свій добробут, наживаючи мільйонні статки на пограбуванні українського народу, який і привів їх до цієї влади. Обкрадаючи Україну, безсовісні президенти, депутати, чиновники різних рівнів, зневажють Конституцію, закони України та права простих громадян. Роблячи величезні „відкати” з бюджету на свої зарплати, на розкішне життя, на шикарні кабінети, на машини і дачі собі і своїм друзям з політичних і фінансових афер, вони втрачають Бога в душі, стають негідниками і спотворюють життя всіх громадян країни. І тільки напередодні чергових виборів вони згадують про той народ, який обдуривши, можна буде знову продовжувати нещадно експлуатувати і обкрадати. Як же можна вплинути на поліпшення своєї долі? 1. Народ повинен змусити будь-яку обрану ним владу виконувати закони і берегти їх як зіницю ока. А для цього потрібна держава, яка б контролювала з низу до верху чиновницький апарат. 2. Права і свободи кожного чесного громадянина України повинні бути захищені. Той, хто порушив закон, має нести найсуворіше покарання. 3. Україна повинна стати по-справжньому правовою і демократичною державою, що гарантує чесним громадянам право жити щасливо і заможно, в межах існуючих в країні Конституції і Законів. 4. Влада повинна виробити такі норми життя, за яких кожен чесний громадянин, повинен бути забезпечений роботою і пристойною зарплатою, яка б забезпечувала його сім'ю достатніми життєвими ресурсами. 5. В Україні не повинно бути бідних. Хто не хоче жити за Божими законами, той повинен бути жорстоко покараний. 6. Правоохоронні органи повинні стати зразком чесності і справедливості, і переслідувати негідників за найменші злочини, що порушують елементарні норми моралі і людського життя в нашій країні. 7. Турбота про здоров'я і високий рівні життя кожного українця, його соціальну захищеність - повинна на вершині всіх пріоритетів нашої держави. 8. Пенсіонер повинен мати гідне і повноцінне життя, забезпечену старість. 9. Влада повинна забезпечити такий рівень економіки, щоб народ відчував всю повноту життя. 10. Кадри вирішують все – і це аксіома, яка нге потребує ревізії. Забезпечивши країну висококваліфікованими кадрами, ми забезпечимо високий статус держави в світі. 11. Високий духовний рівень людини, її гармонійний розвиток повинні забезпечити культурні і мистецькі заклади. 12. Якщо Корупція не буде зведена до нуля, то вона знищить країну, народ. 13. Земля повинні належати народу і ніколи не повинні стати розмінною монетою в руках шахраїв і аферистів. Українська земля - надбання всього українського народу і найцінніше його багатство. 14. Народ повинен здійснювати контроль над владою з низу до верху.
 Володимир Гончаренко
21 липня 2013 року, М. Черкаси

пʼятниця, 19 липня 2013 р.

Про себе



Мене звати Володимир Андрійович Гончаренко. Я письменник, поет, фольклорист, краєзнавець, журналіст.
Я автор книг «На батьківщині Т.Г. Шевченка» (1984), «Сповнений любові та добра» (1990), «Я хочу пити сонячні настої» (1990), «Анекдот – наш анекдот» (1990), «Амінь» (1991), «Акорди серця» (1995), «Поема мого народу» (1996), „Словник прислів’їв та приказок про Т.Г. Шевченка” (1997), „Словник прислів’їв та приказок Шевченкового краю” (1998), „Черкащина в легендах та переказах” (2006),