середа, 30 вересня 2015 р.

Володимир ГОНЧАРЕНКО Я НЕ ЧЕРВОНІЮ ЗА СВОЇХ ЛЮДЕЙ!

Володимир ГОНЧАРЕНКО
Я НЕ ЧЕРВОНІЮ ЗА СВОЇХ ЛЮДЕЙ!



ЧЕРВОНИЙ КУТ – село Жашківського району. Розташоване на березі річки Гірського Тікичу, за 24 км на південний схід від районного центру та залізничної станції Жашків і автотраси Київ-Одеса.
Село відоме з 18 століття. 1896 року  в урочищі Березиному збудовано  цукровий завод, навколо якого виросло робітниче селище, що одержало назву Березине.
Нині жителі села займаються вирощенням зернових і технічних культур та м’ясо-молочним тваринництвом. Назву виводять від місця розташування – поблизу села річка робить гарний вигин, який місцеві жителі називають річковий кут.
Від того, що цей „кут” прекрасний, гарне місце його й називали „красний” кут, мальовничий куточок. В українській мові часто слово „красний”, в розумінні гарний, перекладають як червоний.
В 20-і роки минулого століття, коли почалося відродження  української мови, Красний (тобто „гарний”) Кут переклали як Червоний Кут. З того часу село й носить ймення Червоний Кут. З 1977 року об’єдналося з с. Заячківка.


ЧЕРВОНИЙ КУТ – селище Христинівського району. Перші поселенці тут з’явилися в третій чверті 19 століття  після реформи 1861 року. Багато сімей почали переселятися на відруби., тобто на ті наділи, які їм припали після розподілу і викупу частини панських земель. Утворився хутір. Прекрасний куточок – так називали новозабудоване поселення. У 20-х роках минулого століття під час українського ренесансу назва українізувалася і вже за радянського часу цей куток почали називати офіційно „Червоний Кут”.

Немає коментарів:

Дописати коментар