понеділок, 28 листопада 2016 р.

Володимир ГОНЧАРЕНКО
ІСТОРІЯ - ЦЕ МИ РАЗОМ З ВАМИ! ЛЮБІТЬ ІСТОРІЮ, ЯК САМИХ СЕБЕ!
МОЇ АФОРИЗМИ ПРО ІСТОРІЮ І РІДНИЙ КРАЙ. 



Створюючи духовні та матеріальні цінності, народ свято береже їх, передаючи із роду в рід, від одного покління до іншого всю красу свого існування, всю геніальність своєї поетичної творчості, всю багатогранність своїх діянь і невичерпне багатство свого побуту.

З молоком матері кожен з нас засвоює любов до рідного краю, до рідної природи, в лоні якої ми виростаємо і разом з нами виростає велика і незборима любов до Батьківщини.

І чи не найгеніальнішим  символом нашого буття поруч із словом „мати” стоїть назва рідого села чи міста, в якому ми народилися і відчули справжню силу рідної землі, Бо вони є не тільки колискою твого роду, а одним із найглибинніших початків нашого існування, джерелом і філософією життя цілих поколінь.

Черкащина багата історичними подіями. В її лоні виростали  справжні борці за кращу долю народу, генії духу, створювалися неповторні архітектурні, літературні та мистецькі пам’ятки.

Все, що створене мудрим розумом і золотими руками талановитих людей попередніх поколінь, становить сьогодні неперевершені духовні цінності і красу нашого буття і повинне бути збережене на довгі роки і передане в усій повноті майбутнім поколінням.

Необхідно увічнити  всю гаму творчого генія народу, передати кращі зразки майбутнім поколінням, щоб вони усвідомлювали всю важливість нашого життя на цій землі, щоб пам’ятали, що їхні батьки жили тут чесним і повноцінним життям.

Ось для цього й встановлюються пам’ятники, стели, обеліски, монументи, створюються музеї, картинні галереї, ретельно оберігаються історичні та архітектурні пам’ятки.

Є вони в кожному селі, в кожному місті. Це наша пам’ять, це символи нашого славного, легендарного минулого. І наше завдання свято їх  берегти, пам’ятаючи з якого ми роду-племені.
 Володимир Гончаренко


середа, 23 листопада 2016 р.



Володимир ГОНЧАРЕНКО

НА МЕЖІ ЖИТТЯ І СМЕРТІ


ІРКЛІЇВ
Іркліїв – село Чорнобаївського району. Лежить на автотрасі Київ-Дніпропетровськ, за 16 км на південь від районного центру та за 30 км від залізничної станції Золотоноша.
Сучасний Іркліїв засновано 1601 року. У ньому шукали притулку ті, хто тікав від унії та соціально-економічного гноблення шляхти. 1616 року в містечку налічувалося 300 козацьких хат і 20 „послушних”. А люстрація 1628 року  називає вже  400 козацьких дворів і 50 „послушних”, залежних від феодала.
Тут стояв замок, обнесений високим дубовим частоколом і трьома земляними валами. Мешканці мусили „кінно й оружно”  виконувати військову повинність, оскільки Ірклій був природною фортецею, що охороняла прикордонні землі Лівобережної України від наскоків кримських і ногайських татар.
Уже в 1620 році польський король  Сигізмунд Третій подарував  цю фортецю  князеві К. Вишневецькому. А невдовзі містечко перейшло в спадок Я. Вишневецькому. Назву виводять від тюркського слова, що означає  „затримувати”, „стояти”, „застоюватися”. Дослівно: „Річка зі спокійною течією”.
Існує легенда, яка тісно пов’язана з походженням назви села. В ній говориться про те, що воєвода князя Київської Русі Ярослава Мудрого – Ірклій заснував тут фортецю, що з часом отримала назву за ім’ям засновника – Ірклій”.
Далі є переказ, що вона була знищена разом з поселеннями, що виникли навкруги, зокрема Загородище.

ОСТРОЖАНИ
Острожани – село Жашківського району. Розташоване на берегах річки Гірського Тікичу, за 26 км на південь від районного центру та залізничної станції Жашків, за 5 км від автотраси  Київ-Одеса. Село виникло у другій половині 17 століття.
Назва його походить від слів „Острови” і „Сторожа”. На островах були розташовані козацькі  сторожові пости для охорони від нападу турецьких загарбників. Якщо вникнути уявно у корінь назви, то звучатиме так: (Острож) плюс (-ани), тобто, Острог від давньоруського „острог” – частокіл, огорожа з дерев’яних укріплень. Тобто ті, що живуть в містечку, обгородженому частоколом
За іншою версією, отримало свою назву від того, що воно свого часу було укріплене великими загостреними кілками, тобто від слова „острий”, „гострий”, „загострений”. Звідси й назва Острожани. У цьому місці, обгородженому закопаними впритул у землю і загостреними угорі стовпами, і ховалося населення від непрошених пришельців.

Володимир ГОНЧАРЕНКО Черкащину любіть, бо це ваш рідний край..



Володимир ГОНЧАРЕНКО
Черкащину любіть, бо це ваш рідний край..
Цей екскурс в історію краю нам потрібний, щоб ми краще зрозуміли, які привнесення історичного плану відбувалися і впливали на формування топонімів Шевченкового краю від давнини до сьогодення.
Майже всі географічні об’єкти, що нас оточують, мають свої назви.
Наука, що їх вивчає, називається топоніміка (від грецького topos – „місце, місцевість”  і  „onima” – „ім’я”).
Топоніміка – складова частина ономастики, галузь лінгвістики, що вивчає історію створення, змін і функціонування географічних назв, тобто розділу мовознавства, що вивчає власні назви. Крім цього, існує ще термін топонімія. Він означає сукупність географічних назв певної території.
Топонімічні назви утворюються або від загальних назв – апелятивів, або від власних назв – антропонімів (імен, прізвищ), гідронімів (водних об’єктів), від назв птахів – зоонімів, значна частина їх мають опосередковані назви.
Окремі класи топонімів мають свої позначення. Назви населених пунктів називаються ойконімами, від грецького oikos – житло, домівка; назви гір – оронімами, із грецького oros – гора; назви річок – гідронімами, із грецької  hydor – вода; назви міських об’єктів –урбанонімами, із лат. urbanus – міський; назви вулиць – годонімами, із грецької hodos – шлях, дорога, вулиця; назви площ – агоронімами, із грецької ahora – площа; назви шляхів сполучення – дромонімами, із грецької dromos – біг, рух шлях; назви невеликих населених пунктів –мікротопоніми, із грецької – mikros – малий + топонім.
Володимир Гончаренко
  • Черкащину любіть, бо це ваш рідний край
Володимир Гончаренко
Черкащину любіть, бо це ваш рідний край



Володимир Гончаренко
Черкащину любіть, бо це ваш рідний край
вказують на те, що у середовищі слов’ян, в тому числі й тих, що проживали на території нинішньої Черкаської області, прискорювався розклад общинного ладу, сприяв нагромадженню багатств в руках окремих осіб. Цей процес почався ще в 1 ст. н. е. і нарешті привів до   утворення могутньої  держави – Київської Русі. До її складу входила і  територія Черкаської області. Вона була південною частиною Київського Князівства і знаходилася на межі так званого порубіжжя. Цей період позначений активними міждержавними стосунками з Візантією та арабським світом. Це був арабсько–візантійський період 5–10 ст. н. е.

На Черкащині візантійські та арабські монети знайдені в трьох поселеннях  часів Київської Русі: на Княжій Горі поблизу Канева, де знаходилося місто Родень, у місті–фортеці Воїнь, що стояло на лівому березі Дніпра та біля с. Монастирок Канівського району. Приплив арабського монетного срібла знаменувало собою початок справжнього  грошового обігу на території України і Черкащини зокрема.

На цих землях крім слов’ян жили і тюркомовні племена – чорні клобуки. Вони несли прикордонну службу у києворуських князів. Великих руйнувань і змін зазнали населені пункти Черкащини впродовж багатьох століть під натиском орд і племен, зокрема тюркськомовної групи, які залишили пам’ять про ті нашестя в назвах населених пунктів, річок та урочищ.

Черкащина була у вирі подій і києво–європейського періоду. В цей час на території України відбувається піднесення Київської Русі. Наш край знаходився в межах Київської держави. Це були, як уже зазначалося, порубіжні землі.

 Володимир ГОНЧАРЕНКО
БЕЗ БАТЬКІВЩИНИ НАМ НЕ ЖИТЬ!
РУДКА – село Маньківського району. Заселення осади відносять до середини 18 століття. Рудка – це іржаве багно, болото. Саме від того, що поселення розташувалося біля такого багна, в якому поверхнева вода ніби береться іржою, утворює іржаву, руду від того воду, або як її ще називають „рудкою” і село назвали – Рудкою.



Володимир ГОНЧАРЕНКО
БЕЗ БАТЬКІВЩИНИ НАМ НЕ ЖИТЬ!
ПОТОКИ село Катеринопільського району.
Ще називалося Мацевичова. Розташоване на правому березі річки Великої Висі, притоки річки Синюхи (басейн Південного Бугу), за 27 км від районного центру.
Перша згадка про село в документах належить до середини 18 століття. Л. Похилевич виводить походження назви Потоки від слова „потік” у формі множини – Потоки.
Перша назва – Мацевичове (від прізвища) вказує на означення місцевості, в даному випадку урочища Мацевичове, де з часом розташувався хутір під такою ж назвою, а далі й село, яке змінило свою назву на Потоки.

ТЕКУЧА – село Уманського району.
Розташоване на берегах  річки Ятрані та її притоки Текучої, за 25 км на південний схід від районного центру і залізничної станції Умань, за 10 км від автошляху Київ - Одеса. Село відоме з першої половини 18 століття. На території та поблизу  села  виявлено залишки  9 поселень, з низ 3 - трипільської культури, 2 – доби бронзи і  4 – черняхівської культури. Назва поселення виводиться від гідроніма – річки Текучої. За швидкоплиність течії в цьому місці.
Село Рудка Маньківського району утворилася в середині XVIII ст. Рудка – це іржаве багно, болото. Саме від того, що поселення розташовувалося біля такого багна, в якому поверхнева вода ніби береться іржою, утворює іржаву, „руду” воду і село назвали Рудкою.

неділя, 20 листопада 2016 р.

Володимир ГОНЧАРЕНКО РУБАЇ

Володимир ГОНЧАРЕНКО
РУБАЇ
193



Чесно жити – досвід набувати,

Щоб від праці щастя справжнє мати.

Ти своєї долі свічку запали,

І темряву в житті зумієш подолати.



194



Умійте  виборювать щастя у долі,

Тоді вродить  жито на вашому полі.

Тоді буде легше у світі прожити,

Як скинете рабство нужди і сваволі.



195



Хто правду захища, той славу здобуває.

Хто совість продає, той кривді потурає.

Хто до людей іде, несе він щастя сніп,

Той щирістю й добром людей всіх звеселяє.



196

Не кожному дано кермом життя крутить,

Не кожному дано щасливо в світі жить.

Старанний може в мить до берега причалить,

Ледачий і своє життя занапастить.


Володимир ГОНЧАРЕНКО РУБАЇ

Володимир ГОНЧАРЕНКО
РУБАЇ
193

Чесно жити – досвід набувати,
Щоб від праці щастя справжнє мати.
Ти своєї долі свічку запали,
І темряву в житті зумієш подолати.

194

Умійте  виборювать щастя у долі,
Тоді вродить  жито на вашому полі.
Тоді буде легше у світі прожити,
Як скинете рабство нужди і сваволі.

195

Хто правду захища, той славу здобуває.
Хто совість продає, той кривді потурає.
Хто до людей іде, несе він щастя сніп,
Той щирістю й добром людей всіх звеселяє.

196
Не кожному дано кермом життя крутить,
Не кожному дано щасливо в світі жить.
Старанний може в мить до берега причалить,
Ледачий і своє життя занапастить.

пʼятниця, 18 листопада 2016 р.

Володимир ГОНЧАРЕНКО МОЛИТВА ЗА УБІЄННИХ І МУЧЕНИКІВ ВІЧНИХ У КРЕДИТНИХ СПІЛКАХ ПОСТРАЖДАЛИХ

Володимир ГОНЧАРЕНКО

МОЛИТВА ЗА УБІЄННИХ І МУЧЕНИКІВ ВІЧНИХ У КРЕДИТНИХ СПІЛКАХ ПОСТРАЖДАЛИХ



Великий гріх узяла на себе Верховна Рада України, прийнявши Закон „Про кредитні спілки”. В такий спосіб легалізувала шахрайські фінансові піраміди, які дали можливість шахраям обікрасти людей, в основному пенсіонерів, дітей війни, інвалідів, які повірили державним діячам, що кредитні спілки створюються з метою підтримання малого та середнього бізнесу, що дасть можливість оздоровити економіку України і посприяє зростанню добробуту українців.

Та не так сталося, як гадалося. Спритні шахраї, прикриваючись цим Законом, нагло обікрали український народ, довели його до жебрацтва. У кредитні спілки, повіривши депутатам та нашим урядовцям, понесли свої заощадження в основному найбідніший прошарок наших громадян, надіючись, що за ті відсотки, які обіцяли шахраї, хоч якось підтримати свою бідність.

Але у шахраїв не виявилося елементарної совісті. Вони загребли все. Не пожаліли ні стариків, ні калік, ні немічних, ні пенсіонерів, ні дітей війни. Масштаби шахрайства виявилися непомірно великими. Тільки на Черкащині пограбовано понад 42 тисячі людей майже на 700 мільйонів гривень. Від терзань, поневірянь по судах, та неможливості купити ліки і все найнеобхідніше для прожиття, померло більше тисячі людей.

Згідно Конституції України такі втрати повинна була компенсувати людям держава, яка не забезпечила належний контроль за діяльністю кредитних спілок. За вісім років держава навіть не встановила справжніх винуватців цієї широкомасштабної трагедії українців, хоч вони всі на виду. Не притягнула їх до відповідальності, не вжила заходів для забезпечення відшкодування шкоди. А отже і повинна була компенсувати втрати постраждалим за рахунок державного бюджету. Та, на жаль, не такою виявилася наша держава. Вона скоріше допомагає бандитам, а не простим громадянам України. А тому в нашій країні і творяться безчинства, грабежі, непомірна корупція і насильства. Залишається лише надіятися на Бога. Мабуть, не без сили Божої у мене й визріло бажання написати цю Молитву.



Володимир ГОНЧАРЕНКО

МОЛИТВА ЗА УБІЄННИХ І МУЧЕНИКІВ ВІЧНИХ У КРЕДИТНИХ СПІЛКАХ ПОСТРАЖДАЛИХ

Господи, ми, діти Твої, ім’ям Твоїм серця свої сповнюємо, голови до Тебе схиляємо. Ми в Україну нашу, Тобою створену, вічно вірили і віруємо. Дух Твій постійно в Україні витає, нас на справи добрі наставляє, здоров’я і розум наш постійно зцілює.

Та прийшли у край наш, вороги народу нашого навіженні. І сотворили лиха і підлості незбагненно великі. Людей наших, гірше катів лютих замордували, серед дня світлого дітей Твоїх, Господи, обікрали, на коліна жебрацтва і сваволі поставили. Кредитними спілками їх, шахраї ці назвали, і нас у них нечесними шляхами заманили, щоб нас і дітей наших до ниточки обікрасти, надміру насміятися.

Вони нас розіп’яли, як Сина Твого, Господи, Іроди прокляті розпинали. Так розіп’яли ці нелюди нас на Хресті праведному наші душі, що Тобі вічно належать. І допомагала пристрасно цьому іродству розпусному Верховна Рада України, прийнявши Закон України "Про кредитні спілки" і в такий спосіб допомогла шахраям і авантюристам обікрасти нас, відібравши в такий спосіб у нас кошти, які ми мали потратити на лікування і на потреби насущні щоденні наші аби протриматися на цій землі українській, яку так нещадно грабують злодії  навіженні наші, які звуться нині бізнесменами, а насправді - це бандити наглі, підлі і підступні, аморальні і ненаситні. Які кров нашу і піт наш перетворили у золоті злитки і долари та й поховали в офшорах потаємних заокеанських, а нас кинули в нужду і жебрацтво.

Отче наш! Прости, Господи, провини наші та провини батьків, дідів і прадідів наших. Спрямуй сили Твої, Господи, на подолання зла, в кредитних спілках заподіяних, шахраями і авантюристами, і депутатами Верховної Ради нашої, що гірше ката знущаються над нами бідними і нещасними. Покарай їх, Господи, карою непомірно великою, як того вони заслужили, порушуючи Заповіді Твої. А заслужили вони кари великої, бо із-за них тисячі людей передчасно померло невинних, не діждавшись повернення коштів своїх, кровно зароблених, щоб ліків собі придбати та продовжити життя своє, щоб ім’я Твоє Господи на Україні рідній нашій прославляти.

Спаси нас, Господи, інваліді і дітей війни, пенсіонерів і пристарілих, немічних і хворих, яких злодії ці обікрали, а велику частину з нас і на той світ передчасно відправили.

Господи, зціли душі їхні, спрямуй їх помисли на добрі справи, настанови розум їхній на те, щоб вони Закони справедливі у Верховній Раді приймали, які б нас від наруги шахраїв та катів наших захищали. Господи, звірства їхні і ненаситність непомірну укроти!

Хай злодіїв цих не буде на землі нашій, де пращури наші кров свою за волю і справедливість проливали. Прихили доброту свою, Господи, до людей простих, які трудом своїм створили всі багатства України, які до рук своїх загребущих і ненаситних ці нелюди прибрали.

Тільки Ти можеш молитву нашу почути і благословити Україну, вірних синів та дочок її на велику роботу в ім’я нашої єдиної і найдорожчої Батьківщини, рідної нашої України.

Спаси, Господи, тих, хто ображений несправедливо недобрими нелюдами цими, убережи сиріт, калік, немічних та вдовиць стражденних з дітьми їхніми та до свого могутнього і добродійного серця пригорни, їхні скромні бажання вдовольни.

Подай, Господи, ласку свою трудолюбивим і добродійним українцям. З’єднай нас у велику і сильну Україну, щоб усі українці, як рідні брати і сестри жили і славили Твоє ім’я, Господи, Величне і Вічне, як нині, так і повсякчас, і на віки вічні. Амінь!

За Твоєю волею і настановами Твоїми писав цю Молитву для людей чесних, які нечестивцями обікрадені у кредитних спілках шахраями і вічними ворогами людства добропорядного.

З вічною прихильністю і великою вдячністю Тобі, Господи, за всі благі діяння Твої на Землі нашій одвічній, Тобою створеній, щиро віруючий в істини Твої і правду Твою, низько голову свою схиляю. Твій вічний слуга і подвижник справ Твоїх великих, Володимир Гончаренко.

Молитва ця Самим Господом Богом підказана, з уст Його мудрих надихана мені, щоб я людям чесним і добрим передав.

 Володимир Гончаренко, член Національної Спілки журналістів України, голова ініціативної групи постраждалих у кредитних спілках Черкащини




Володимир ГОНЧАРЕНКО МОЛИТВА ЗА УБІЄННИХ І МУЧЕНИКІВ ВІЧНИХ У КРЕДИТНИХ СПІЛКАХ ПОСТРАЖДАЛИХ

Володимир ГОНЧАРЕНКО

МОЛИТВА ЗА УБІЄННИХ І МУЧЕНИКІВ ВІЧНИХ У КРЕДИТНИХ СПІЛКАХ ПОСТРАЖДАЛИХ



Великий гріх узяла на себе Верховна Рада України, прийнявши Закон „Про кредитні спілки”. В такий спосіб легалізувала шахрайські фінансові піраміди, які дали можливість шахраям обікрасти людей, в основному пенсіонерів, дітей війни, інвалідів, які повірили державним діячам, що кредитні спілки створюються з метою підтримання малого та середнього бізнесу, що дасть можливість оздоровити економіку України і посприяє зростанню добробуту українців.

Та не так сталося, як гадалося. Спритні шахраї, прикриваючись цим Законом, нагло обікрали український народ, довели його до жебрацтва. У кредитні спілки, повіривши депутатам та нашим урядовцям, понесли свої заощадження в основному найбідніший прошарок наших громадян, надіючись, що за ті відсотки, які обіцяли шахраї, хоч якось підтримати свою бідність.

Але у шахраїв не виявилося елементарної совісті. Вони загребли все. Не пожаліли ні стариків, ні калік, ні немічних, ні пенсіонерів, ні дітей війни. Масштаби шахрайства виявилися непомірно великими. Тільки на Черкащині пограбовано понад 42 тисячі людей майже на 700 мільйонів гривень. Від терзань, поневірянь по судах, та неможливості купити ліки і все найнеобхідніше для прожиття, померло більше тисячі людей.

Згідно Конституції України такі втрати повинна була компенсувати людям держава, яка не забезпечила належний контроль за діяльністю кредитних спілок. За вісім років держава навіть не встановила справжніх винуватців цієї широкомасштабної трагедії українців, хоч вони всі на виду. Не притягнула їх до відповідальності, не вжила заходів для забезпечення відшкодування шкоди. А отже і повинна була компенсувати втрати постраждалим за рахунок державного бюджету. Та, на жаль, не такою виявилася наша держава. Вона скоріше допомагає бандитам, а не простим громадянам України. А тому в нашій країні і творяться безчинства, грабежі, непомірна корупція і насильства. Залишається лише надіятися на Бога. Мабуть, не без сили Божої у мене й визріло бажання написати цю Молитву.



Володимир ГОНЧАРЕНКО

МОЛИТВА ЗА УБІЄННИХ І МУЧЕНИКІВ ВІЧНИХ У КРЕДИТНИХ СПІЛКАХ ПОСТРАЖДАЛИХ

Господи, ми, діти Твої, ім’ям Твоїм серця свої сповнюємо, голови до Тебе схиляємо. Ми в Україну нашу, Тобою створену, вічно вірили і віруємо. Дух Твій постійно в Україні витає, нас на справи добрі наставляє, здоров’я і розум наш постійно зцілює.

Та прийшли у край наш, вороги народу нашого навіженні. І сотворили лиха і підлості незбагненно великі. Людей наших, гірше катів лютих замордували, серед дня світлого дітей Твоїх, Господи, обікрали, на коліна жебрацтва і сваволі поставили. Кредитними спілками їх, шахраї ці назвали, і нас у них нечесними шляхами заманили, щоб нас і дітей наших до ниточки обікрасти, надміру насміятися.

Вони нас розіп’яли, як Сина Твого, Господи, Іроди прокляті розпинали. Так розіп’яли ці нелюди нас на Хресті праведному наші душі, що Тобі вічно належать. І допомагала пристрасно цьому іродству розпусному Верховна Рада України, прийнявши Закон України "Про кредитні спілки" і в такий спосіб допомогла шахраям і авантюристам обікрасти нас, відібравши в такий спосіб у нас кошти, які ми мали потратити на лікування і на потреби насущні щоденні наші аби протриматися на цій землі українській, яку так нещадно грабують злодії  навіженні наші, які звуться нині бізнесменами, а насправді - це бандити наглі, підлі і підступні, аморальні і ненаситні. Які кров нашу і піт наш перетворили у золоті злитки і долари та й поховали в офшорах потаємних заокеанських, а нас кинули в нужду і жебрацтво.

Отче наш! Прости, Господи, провини наші та провини батьків, дідів і прадідів наших. Спрямуй сили Твої, Господи, на подолання зла, в кредитних спілках заподіяних, шахраями і авантюристами, і депутатами Верховної Ради нашої, що гірше ката знущаються над нами бідними і нещасними. Покарай їх, Господи, карою непомірно великою, як того вони заслужили, порушуючи Заповіді Твої. А заслужили вони кари великої, бо із-за них тисячі людей передчасно померло невинних, не діждавшись повернення коштів своїх, кровно зароблених, щоб ліків собі придбати та продовжити життя своє, щоб ім’я Твоє Господи на Україні рідній нашій прославляти.

Спаси нас, Господи, інваліді і дітей війни, пенсіонерів і пристарілих, немічних і хворих, яких злодії ці обікрали, а велику частину з нас і на той світ передчасно відправили.

Господи, зціли душі їхні, спрямуй їх помисли на добрі справи, настанови розум їхній на те, щоб вони Закони справедливі у Верховній Раді приймали, які б нас від наруги шахраїв та катів наших захищали. Господи, звірства їхні і ненаситність непомірну укроти!

Хай злодіїв цих не буде на землі нашій, де пращури наші кров свою за волю і справедливість проливали. Прихили доброту свою, Господи, до людей простих, які трудом своїм створили всі багатства України, які до рук своїх загребущих і ненаситних ці нелюди прибрали.

Тільки Ти можеш молитву нашу почути і благословити Україну, вірних синів та дочок її на велику роботу в ім’я нашої єдиної і найдорожчої Батьківщини, рідної нашої України.

Спаси, Господи, тих, хто ображений несправедливо недобрими нелюдами цими, убережи сиріт, калік, немічних та вдовиць стражденних з дітьми їхніми та до свого могутнього і добродійного серця пригорни, їхні скромні бажання вдовольни.

Подай, Господи, ласку свою трудолюбивим і добродійним українцям. З’єднай нас у велику і сильну Україну, щоб усі українці, як рідні брати і сестри жили і славили Твоє ім’я, Господи, Величне і Вічне, як нині, так і повсякчас, і на віки вічні. Амінь!

За Твоєю волею і настановами Твоїми писав цю Молитву для людей чесних, які нечестивцями обікрадені у кредитних спілках шахраями і вічними ворогами людства добропорядного.

З вічною прихильністю і великою вдячністю Тобі, Господи, за всі благі діяння Твої на Землі нашій одвічній, Тобою створеній, щиро віруючий в істини Твої і правду Твою, низько голову свою схиляю. Твій вічний слуга і подвижник справ Твоїх великих, Володимир Гончаренко.

Молитва ця Самим Господом Богом підказана, з уст Його мудрих надихана мені, щоб я людям чесним і добрим передав.

 Володимир Гончаренко, член Національної Спілки журналістів України, голова ініціативної групи постраждалих у кредитних спілках Черкащини




Володимир ГОНЧАРЕНКО МОЛИТВА ЗА УБІЄННИХ І МУЧЕНИКІВ ВІЧНИХ У КРЕДИТНИХ СПІЛКАХ ПОСТРАЖДАЛИХ

Володимир ГОНЧАРЕНКО

МОЛИТВА ЗА УБІЄННИХ І МУЧЕНИКІВ ВІЧНИХ У КРЕДИТНИХ СПІЛКАХ ПОСТРАЖДАЛИХ



Великий гріх узяла на себе Верховна Рада України, прийнявши Закон „Про кредитні спілки”. В такий спосіб легалізувала шахрайські фінансові піраміди, які дали можливість шахраям обікрасти людей, в основному пенсіонерів, дітей війни, інвалідів, які повірили державним діячам, що кредитні спілки створюються з метою підтримання малого та середнього бізнесу, що дасть можливість оздоровити економіку України і посприяє зростанню добробуту українців.

Та не так сталося, як гадалося. Спритні шахраї, прикриваючись цим Законом, нагло обікрали український народ, довели його до жебрацтва. У кредитні спілки, повіривши депутатам та нашим урядовцям, понесли свої заощадження в основному найбідніший прошарок наших громадян, надіючись, що за ті відсотки, які обіцяли шахраї, хоч якось підтримати свою бідність.

Але у шахраїв не виявилося елементарної совісті. Вони загребли все. Не пожаліли ні стариків, ні калік, ні немічних, ні пенсіонерів, ні дітей війни. Масштаби шахрайства виявилися непомірно великими. Тільки на Черкащині пограбовано понад 42 тисячі людей майже на 700 мільйонів гривень. Від терзань, поневірянь по судах, та неможливості купити ліки і все найнеобхідніше для прожиття, померло більше тисячі людей.

Згідно Конституції України такі втрати повинна була компенсувати людям держава, яка не забезпечила належний контроль за діяльністю кредитних спілок. За вісім років держава навіть не встановила справжніх винуватців цієї широкомасштабної трагедії українців, хоч вони всі на виду. Не притягнула їх до відповідальності, не вжила заходів для забезпечення відшкодування шкоди. А отже і повинна була компенсувати втрати постраждалим за рахунок державного бюджету. Та, на жаль, не такою виявилася наша держава. Вона скоріше допомагає бандитам, а не простим громадянам України. А тому в нашій країні і творяться безчинства, грабежі, непомірна корупція і насильства. Залишається лише надіятися на Бога. Мабуть, не без сили Божої у мене й визріло бажання написати цю Молитву.



Володимир ГОНЧАРЕНКО

МОЛИТВА ЗА УБІЄННИХ І МУЧЕНИКІВ ВІЧНИХ У КРЕДИТНИХ СПІЛКАХ ПОСТРАЖДАЛИХ

Господи, ми, діти Твої, ім’ям Твоїм серця свої сповнюємо, голови до Тебе схиляємо. Ми в Україну нашу, Тобою створену, вічно вірили і віруємо. Дух Твій постійно в Україні витає, нас на справи добрі наставляє, здоров’я і розум наш постійно зцілює.

Та прийшли у край наш, вороги народу нашого навіженні. І сотворили лиха і підлості незбагненно великі. Людей наших, гірше катів лютих замордували, серед дня світлого дітей Твоїх, Господи, обікрали, на коліна жебрацтва і сваволі поставили. Кредитними спілками їх, шахраї ці назвали, і нас у них нечесними шляхами заманили, щоб нас і дітей наших до ниточки обікрасти, надміру насміятися.

Вони нас розіп’яли, як Сина Твого, Господи, Іроди прокляті розпинали. Так розіп’яли ці нелюди нас на Хресті праведному наші душі, що Тобі вічно належать. І допомагала пристрасно цьому іродству розпусному Верховна Рада України, прийнявши Закон України "Про кредитні спілки" і в такий спосіб допомогла шахраям і авантюристам обікрасти нас, відібравши в такий спосіб у нас кошти, які ми мали потратити на лікування і на потреби насущні щоденні наші аби протриматися на цій землі українській, яку так нещадно грабують злодії  навіженні наші, які звуться нині бізнесменами, а насправді - це бандити наглі, підлі і підступні, аморальні і ненаситні. Які кров нашу і піт наш перетворили у золоті злитки і долари та й поховали в офшорах потаємних заокеанських, а нас кинули в нужду і жебрацтво.

Отче наш! Прости, Господи, провини наші та провини батьків, дідів і прадідів наших. Спрямуй сили Твої, Господи, на подолання зла, в кредитних спілках заподіяних, шахраями і авантюристами, і депутатами Верховної Ради нашої, що гірше ката знущаються над нами бідними і нещасними. Покарай їх, Господи, карою непомірно великою, як того вони заслужили, порушуючи Заповіді Твої. А заслужили вони кари великої, бо із-за них тисячі людей передчасно померло невинних, не діждавшись повернення коштів своїх, кровно зароблених, щоб ліків собі придбати та продовжити життя своє, щоб ім’я Твоє Господи на Україні рідній нашій прославляти.

Спаси нас, Господи, інваліді і дітей війни, пенсіонерів і пристарілих, немічних і хворих, яких злодії ці обікрали, а велику частину з нас і на той світ передчасно відправили.

Господи, зціли душі їхні, спрямуй їх помисли на добрі справи, настанови розум їхній на те, щоб вони Закони справедливі у Верховній Раді приймали, які б нас від наруги шахраїв та катів наших захищали. Господи, звірства їхні і ненаситність непомірну укроти!

Хай злодіїв цих не буде на землі нашій, де пращури наші кров свою за волю і справедливість проливали. Прихили доброту свою, Господи, до людей простих, які трудом своїм створили всі багатства України, які до рук своїх загребущих і ненаситних ці нелюди прибрали.

Тільки Ти можеш молитву нашу почути і благословити Україну, вірних синів та дочок її на велику роботу в ім’я нашої єдиної і найдорожчої Батьківщини, рідної нашої України.

Спаси, Господи, тих, хто ображений несправедливо недобрими нелюдами цими, убережи сиріт, калік, немічних та вдовиць стражденних з дітьми їхніми та до свого могутнього і добродійного серця пригорни, їхні скромні бажання вдовольни.

Подай, Господи, ласку свою трудолюбивим і добродійним українцям. З’єднай нас у велику і сильну Україну, щоб усі українці, як рідні брати і сестри жили і славили Твоє ім’я, Господи, Величне і Вічне, як нині, так і повсякчас, і на віки вічні. Амінь!

За Твоєю волею і настановами Твоїми писав цю Молитву для людей чесних, які нечестивцями обікрадені у кредитних спілках шахраями і вічними ворогами людства добропорядного.

З вічною прихильністю і великою вдячністю Тобі, Господи, за всі благі діяння Твої на Землі нашій одвічній, Тобою створеній, щиро віруючий в істини Твої і правду Твою, низько голову свою схиляю. Твій вічний слуга і подвижник справ Твоїх великих, Володимир Гончаренко.

Молитва ця Самим Господом Богом підказана, з уст Його мудрих надихана мені, щоб я людям чесним і добрим передав.

 Володимир Гончаренко, член Національної Спілки журналістів України, голова ініціативної групи постраждалих у кредитних спілках Черкащини




четвер, 17 листопада 2016 р.

Володимир ГОНЧАРЕНКО Багата черкаська земля

Володимир ГОНЧАРЕНКО
Багата черкаська земля

Багата черкаська земля на цінні древні знахідки. Серед них реальними свідками стосунків людей тих далеких від нас часів є ще й монети.
Археологічні розкопки показують, що в  греко-скіфський період 7 ст. до н.е. - 1 ст. н. е. наші предки ще не мали грошей. Тоді панувала мінова торгівля. Люди обмінювалися життєво необхідними товарами і в такий спосіб забезпечували свої потреби. Пізніше товаро-грішми стають злитки металів, здебільше срібла.
В той час, коли на Черкащині в 7-6 ст. до н. е. проживали скіфи-орачі, в грецьких Причорноморських колоніях почалося карбування монет. Знахідки грецької кераміки та металевих виробів, виявлених, зокрема, на Канівщині в курганах біля сіл Бересняги, Бобриця, Лазірці,  Пищальники, Яблунівка, є свідченням того, що населення нашого краю мало тісні стосунки з греками.
Унікальна  знахідка античної бронзи біля с. Піщане Золотоніського району дає підставу стверджувати, що вже тоді почалося інтенсивне заселення краю та існування осад.
В перші століття нової ери степову і частково лісостепову частину Черкащини заселяють сармати. Римсько-сарматський період примітний тим, що в цей час скіфські племена асимілюються і витісняються сарматськими, а південь України потрапляє під владу Римської імперії. Крім того територія нашого краю входила до тих земель, де  сформувалося ядро східнослов’янських народів, нащадків місцевих землеробських племен попередніх часів. Так, на берегах Дніпра, в Передроссі та над Тясьмином відомо близько 30 пам’яток зарубинецької культури 2 ст. до н. е. - 2 ст. н. е.
Найчисельнішими серед ранньослов’янських пам’яток Черкащини є поселення та могильники черняхівської культури 2 - 6 ст. н. е. Їх відомо кілька сотень.
Скарби римських монет, що були зариті в 2 – на початку 3 ст. н. е.

Володимир ГОНЧАРЕНКО Багата черкаська земля

Володимир ГОНЧАРЕНКО
Багата черкаська земля

Багата черкаська земля на цінні древні знахідки. Серед них реальними свідками стосунків людей тих далеких від нас часів є ще й монети.
Археологічні розкопки показують, що в  греко-скіфський період 7 ст. до н.е. - 1 ст. н. е. наші предки ще не мали грошей. Тоді панувала мінова торгівля. Люди обмінювалися життєво необхідними товарами і в такий спосіб забезпечували свої потреби. Пізніше товаро-грішми стають злитки металів, здебільше срібла.
В той час, коли на Черкащині в 7-6 ст. до н. е. проживали скіфи-орачі, в грецьких Причорноморських колоніях почалося карбування монет. Знахідки грецької кераміки та металевих виробів, виявлених, зокрема, на Канівщині в курганах біля сіл Бересняги, Бобриця, Лазірці,  Пищальники, Яблунівка, є свідченням того, що населення нашого краю мало тісні стосунки з греками.
Унікальна  знахідка античної бронзи біля с. Піщане Золотоніського району дає підставу стверджувати, що вже тоді почалося інтенсивне заселення краю та існування осад.
В перші століття нової ери степову і частково лісостепову частину Черкащини заселяють сармати. Римсько-сарматський період примітний тим, що в цей час скіфські племена асимілюються і витісняються сарматськими, а південь України потрапляє під владу Римської імперії. Крім того територія нашого краю входила до тих земель, де  сформувалося ядро східнослов’янських народів, нащадків місцевих землеробських племен попередніх часів. Так, на берегах Дніпра, в Передроссі та над Тясьмином відомо близько 30 пам’яток зарубинецької культури 2 ст. до н. е. - 2 ст. н. е.
Найчисельнішими серед ранньослов’янських пам’яток Черкащини є поселення та могильники черняхівської культури 2 - 6 ст. н. е. Їх відомо кілька сотень.
Скарби римських монет, що були зариті в 2 – на початку 3 ст. н. е.

Володимир ГОНЧАРЕНКО Багата черкаська земля

 Володимир ГОНЧАРЕНКО
Багата черкаська земля

Багата черкаська земля на цінні древні знахідки. Серед них реальними свідками стосунків людей тих далеких від нас часів є ще й монети.
Археологічні розкопки показують, що в  греко-скіфський період 7 ст. до н.е. - 1 ст. н. е. наші предки ще не мали грошей. Тоді панувала мінова торгівля. Люди обмінювалися життєво необхідними товарами і в такий спосіб забезпечували свої потреби. Пізніше товаро-грішми стають злитки металів, здебільше срібла.
В той час, коли на Черкащині в 7-6 ст. до н. е. проживали скіфи-орачі, в грецьких Причорноморських колоніях почалося карбування монет. Знахідки грецької кераміки та металевих виробів, виявлених, зокрема, на Канівщині в курганах біля сіл Бересняги, Бобриця, Лазірці,  Пищальники, Яблунівка, є свідченням того, що населення нашого краю мало тісні стосунки з греками.
Унікальна  знахідка античної бронзи біля с. Піщане Золотоніського району дає підставу стверджувати, що вже тоді почалося інтенсивне заселення краю та існування осад.
В перші століття нової ери степову і частково лісостепову частину Черкащини заселяють сармати. Римсько-сарматський період примітний тим, що в цей час скіфські племена асимілюються і витісняються сарматськими, а південь України потрапляє під владу Римської імперії. Крім того територія нашого краю входила до тих земель, де  сформувалося ядро східнослов’янських народів, нащадків місцевих землеробських племен попередніх часів. Так, на берегах Дніпра, в Передроссі та над Тясьмином відомо близько 30 пам’яток зарубинецької культури 2 ст. до н. е. - 2 ст. н. е.
Найчисельнішими серед ранньослов’янських пам’яток Черкащини є поселення та могильники черняхівської культури 2 - 6 ст. н. е. Їх відомо кілька сотень.
Скарби римських монет, що були зариті в 2 – на початку 3 ст. н. е.

Володимир ГОНЧАРЕНКО Багата черкаська земля



 Володимир ГОНЧАРЕНКО
Багата черкаська земля

Багата черкаська земля на цінні древні знахідки. Серед них реальними свідками стосунків людей тих далеких від нас часів є ще й монети.
Археологічні розкопки показують, що в  греко-скіфський період 7 ст. до н.е. - 1 ст. н. е. наші предки ще не мали грошей. Тоді панувала мінова торгівля. Люди обмінювалися життєво необхідними товарами і в такий спосіб забезпечували свої потреби. Пізніше товаро-грішми стають злитки металів, здебільше срібла.
В той час, коли на Черкащині в 7-6 ст. до н. е. проживали скіфи-орачі, в грецьких Причорноморських колоніях почалося карбування монет. Знахідки грецької кераміки та металевих виробів, виявлених, зокрема, на Канівщині в курганах біля сіл Бересняги, Бобриця, Лазірці,  Пищальники, Яблунівка, є свідченням того, що населення нашого краю мало тісні стосунки з греками.
Унікальна  знахідка античної бронзи біля с. Піщане Золотоніського району дає підставу стверджувати, що вже тоді почалося інтенсивне заселення краю та існування осад.
В перші століття нової ери степову і частково лісостепову частину Черкащини заселяють сармати. Римсько-сарматський період примітний тим, що в цей час скіфські племена асимілюються і витісняються сарматськими, а південь України потрапляє під владу Римської імперії. Крім того територія нашого краю входила до тих земель, де  сформувалося ядро східнослов’янських народів, нащадків місцевих землеробських племен попередніх часів. Так, на берегах Дніпра, в Передроссі та над Тясьмином відомо близько 30 пам’яток зарубинецької культури 2 ст. до н. е. - 2 ст. н. е.
Найчисельнішими серед ранньослов’янських пам’яток Черкащини є поселення та могильники черняхівської культури 2 - 6 ст. н. е. Їх відомо кілька сотень.
Скарби римських монет, що були зариті в 2 – на початку 3 ст. н. е.

Володимир ГОНЧАРЕНКО СВОЮ ЧЕРКАЩИНУ ЛЮБІТЬ!



 Володимир ГОНЧАРЕНКО
СВОЮ ЧЕРКАЩИНУ ЛЮБІТЬ!

Скіфи свою землю називають дружиною Зевса, тобто дружиною Бога. Як бачимо, наша земля і Дніпро (Борисфен) обожествлялися нашими предками – скіфами. Тож, ми живемо на святій і священній землі, яку повинні любити всім серцем і всією душею, берегти, як зіницю ока, примножувати її багатства і мужньо захищати від ворогів.
Та наші дослідження над топонімією Шевченківського краю були б неповними, коли б ми не згадали, що всі нагромаджені матеріали ведуть нас до цікавої тенденції, основоположний напрямок якої зводиться до того, що етногенетичний розвиток скіфів в 7 – 8 століттях н. е. завершився  утворенням давньослов’янської мови з її тричленним поділом  на три групи: східну, західну і південну.
Скіфська мова - це індоєвропейська мова східної групи, складовими якої є - індоіранська, вірменська, албанська, балтійська, фракійська та мова слов’ян, що жили на нашій території. Отже, досліджувані топоніми нашого регіону могли мати привнесення або якісь елементи цих мов, які накладалися на назви поселень в залежності від історичних обставин і перебігу подій тих далеких від нас часів.  Тепер нам відомо, що на наших територіях, за найдавнішими історичними документами, проживали слов’янські племена – анти.

Володимир ГОНЧАРЕНКО ЧЕРКАЩИНА ВІЧНА!

Володимир ГОНЧАРЕНКО 
ЧЕРКАЩИНА ВІЧНА!

Цікавими є назви приток річки Рось. Так, права притока Росі – Бутить, мала варіанти – Бутеж, Бутивля; ліва притока Салила – Салакуча, Солокуча, Салова, Солова, Салівка, Силовича, Салопа, Соложа, Салотинка, Солотинка, що з лат. означає „текти”, „танути” ; права притока Соквавиця – з лат. „смола, живиця”; ліва притока Жигалка   мала значення з латинської, як „мандрівка”, „похід”, „джигун,  ходак”; права притока Шеньковиця ще називалася Шанка, Шанька в значенні „прудкий, швидкий, рухливий”.
Багато зробив для утвердження нашої праслав’янської давності на цих землях відомий археолог і  вчений В. В. Хвойка, який проголосив, що „народ, якому належать могильники полів, місця поховань в Середньому Наддніпров’ї” – слов’яни. Він поширив це визнання на весь попередній час, тобто, що ми вічні на цій праслов’янській землі. Цьому підтвердження – знахідки зарубинецької, трипільської та білогрудівської культур.
А хіба не цікавими є легенди, які ми зустрічаємо, вивчаючи топоніми Черкащини, про скіфів, у яких найдавніший племінний культ становив собою материнський культ Дніпра, як Матері-Річки. Від праматері Апі-Геї, дочки річки Борисфена, згідно з легендою, народилася перша людина на ім’я Таргітай. Батьками цього Таргітая були - бог Зевс та дочка річки Борисфена - Апі-Гея.

Володимир ГОНЧАРЕНКО ЧЕРКАЩИНА ВІЧНА!

Володимир ГОНЧАРЕНКО 
ЧЕРКАЩИНА ВІЧНА!

Цікавими є назви приток річки Рось. Так, права притока Росі – Бутить, мала варіанти – Бутеж, Бутивля; ліва притока Салила – Салакуча, Солокуча, Салова, Солова, Салівка, Силовича, Салопа, Соложа, Салотинка, Солотинка, що з лат. означає „текти”, „танути” ; права притока Соквавиця – з лат. „смола, живиця”; ліва притока Жигалка   мала значення з латинської, як „мандрівка”, „похід”, „джигун,  ходак”; права притока Шеньковиця ще називалася Шанка, Шанька в значенні „прудкий, швидкий, рухливий”.
Багато зробив для утвердження нашої праслав’янської давності на цих землях відомий археолог і  вчений В. В. Хвойка, який проголосив, що „народ, якому належать могильники полів, місця поховань в Середньому Наддніпров’ї” – слов’яни. Він поширив це визнання на весь попередній час, тобто, що ми вічні на цій праслов’янській землі. Цьому підтвердження – знахідки зарубинецької, трипільської та білогрудівської культур.
А хіба не цікавими є легенди, які ми зустрічаємо, вивчаючи топоніми Черкащини, про скіфів, у яких найдавніший племінний культ становив собою материнський культ Дніпра, як Матері-Річки. Від праматері Апі-Геї, дочки річки Борисфена, згідно з легендою, народилася перша людина на ім’я Таргітай. Батьками цього Таргітая були - бог Зевс та дочка річки Борисфена - Апі-Гея.