пʼятниця, 20 вересня 2013 р.

Володимир ГОНЧАРЕНКО КОЛОСОК ДВАДЦЯТЬ ПЕРШИЙ ТОПОНІМІВ

Володимир ГОНЧАРЕНКО
КОЛОСОК ДВАДЦЯТЬ ПЕРШИЙ ТОПОНІМІВ



Хутір-Хмільнасело Канівського району. Утворився з поселенців села Хмільної. Це ті, що пішли на „відруби” після реформи 1861 року.. А тому і назва його прозора і ясна – Хутір-Хмільна, утворене від перенесення назви з попереднього місця проживання.

ТРИХУТОРІВКА – селище Городищенського району. Утворилося на початку 50 років ХХ століття, об’єднало три хутори. Воно утворене з колишніх трьох хуторів Гибалів, Ільченків і Різників, що були засновані ще у ХVII ст. і називалися за прізвищами сімей першопоселенців: Гибалів, Ільченків і Різників. Трихуторівка. Хутори носили прізвища їх засновників. Хутори виникли в середині 19 століття в пореформений час, коли відбувалося відселення людей, які захотіли самостійно працювати на хуторах.  З’явився вислів „хутірська Україна”. Назва утворилася прозора і зрозуміла – село утворене з трьох хуторів, звідси й  Трихуторівка.

ХУТОРИ – село Черкаського району. Розташоване за 3 км від обласного центру – Черкаси. Село утворене у кінці 19 століття.  Там довгий час  знаходилося кілька поселень, які називали хуторами. З часом вони об’єдналися і утворилося село, на яке й перейшла спільна для них  назва -  Хутори.
Іноді на місці таких хуторів виникало велике село, на яке переносилася узагальнена назва – Хутори. Село з такою назвою утворилося в середині 19 століття і в Черкаському районі – Хутори, на місці, де раніше було три хутори: Тернівка (1907), Данилівка (1921) і Кирилівка (1922). Там довгий час знаходилося кілька поселень, які називалися хуторами. З часом вони об’єдналися і утворилося село, на яке й перейшла спільна для них назва – Хутори.

Немає коментарів:

Дописати коментар