неділя, 12 січня 2014 р.

Володимир ГОНЧАРЕНКО КОЛОСОК ВІСІМДЕСЯТ ШОСТИЙ ЦІКАВОЇ ТОПОНІМІЇ ЧЕРКАЩИНИ

Володимир ГОНЧАРЕНКО
КОЛОСОК ВІСІМДЕСЯТ ШОСТИЙ ЦІКАВОЇ ТОПОНІМІЇ ЧЕРКАЩИНИ



НАГІРНА (до 1917 року – Глинка) – село Жашківського району. Розташувалося в нагірній частині місцевості, на південний схід від районного центру та залізничної станції Жашків, за 3 км від шосейної дороги Жашків-Черкаси. А оскільки виникло на „горах”, на підвищеній нагірній частині, то від неї і отримало назву – Нагірна. Село засноване у 18 столітті.

Назву села виводять від географічного розташування, особливості місцевості, - підвищення нагірної частини, на якій  воно розташувалося. Цю частину здавна називали Нагірною, тобто такою, що розташована на підгір’ї між стародавніми горбами різної  величини, оголені і вирівняні тривалими діями води, вітрів, весняних паводків.

1919 року – виникла комсомольська організація;1927 року – партійна організація. 1956 року в Нагірній встановлено пам’ятник воїнам, які полягли, визволяючи село від ворога в роки Великої Вітчизняної війни.

У колгоспі „Прогрес” з 1965 року запроваджена нова технологія вирощування цукрових буряків, ініціатором якої був механізатор Герой Соціалістичної Праці П. О. Журавський.  Тут працювала школа передового досвіду для механізаторів області та району.

Немає коментарів:

Дописати коментар